Festival
Interiérového
Designu

22 — 24 listopad 2019

Ellastration


416

Autorská tvorba skrývající se pod názvem Ellastration je založena na jemných ilustracích. Ilustracích, které na různých materiálech vyprávějí příběhy.

Ty úplně první vznikaly na papíře. Spojením drobných kreseb a pěticí autorských básniček vznikla kniha Snovotvary. Na jejich stranách se z pampeliščího chmýří postupně rodí liška a o pár stran dál zraje ve větvích stromů jelen. Jde o návrat do dětské fantazie a propojení s nonsensem.

Snovotvary byly v květnu 2016 vybrány na mezinárodní výstavu dětských knih (Książka dobrze zaprojektowana) v polských Katowicích.

Ilustrace začaly postupně pronikat na porcelánový podklad a vznikla série porcelánu se zvířecími a rostlinnými motivy, které jsou zpracovány do formy speciálních obtisků. Porcelánové nádobí je těmito obtisky ručně dekorováno a vypalováno v keramické peci na vysokou teplotu. To zaručuje stálost barev a odolnost vůči běžnému mytí v myčce a ohřevu v mikrovlnné troubě.

Náhle uzrál i nápad rámovat jednotlivé ilustrace. Ty pak nacházely své místo na stěnách dětských pokojíčků v České republice i v zahraničí. Posledním počinem je spojení ilustrací a textilu.

CZ
Děti, Nábytek a bytové doplňky
https://www.ellastration.cz/