Festival
Interiérového
Designu

22 — 24 listopad 2019

Tokyo stage

V rámci Tokyo Stage se představí kreativní osobnosti, umělci, ilustrátoři z Tokya. Připraveny jsou přednášky a diskuze, řada tématických workshopů, doprovodné výstavy včetně pop-up shopu s japonskými design produkty a vytváření karikatur na přání.

Účast japonských osobností je letos na Meat Design Ostrava průlomové. Především proto, že se propojí významní hosté jak ze sféry korporátně/komerční, tak umělecké, známí nejen v Japonsku, ale i mimo něj.

Kurátorem TOKYO Stage, doprovodných výstav a programu je designer Lukáš Holinka. Před 18 lety v Ostravě spoluzaložil a vydával první čistě grafický magazín SOAP. Mezi autory, kteří svými pracemi do obsahu magazínu přispěli, byli také japonští umělci. Následně začal pod pseudonymem Intrika spolupracovat s respektovaným japonským brandem BeamsT – navrhl na desítku designů.  Díky své lásce k Japonsku otevřel v roce 2016 v Praze kamenný obchod Schnirch. Vyhledává japonské umělce, spolupracuje s nimi a vydává limitované umělecké edice produktů (trika, tašky, hrnky, plakáty, publikace). V roce 2019 přišel s myšlenkou vydávat zin o japonské kultuře a nazval ho ZAK – Japan Culture Zine. Doposud vyšly dvě čísla.

Program

Fotogalerie